Denníček - december 2019: Rozdiel medzi revíziami

Zo stránky Robotický krúžok
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
d (new day)
dBez shrnutí editace
Riadok 5: Riadok 5:
Program pre robota Otta aj so zapojením pinov a návodom k programu je [https://dtdt.fablab.sk/w/index.php/Otto_-_riadiaci_program_v.4 na stránke (DT)<sup>2</sup>].
Program pre robota Otta aj so zapojením pinov a návodom k programu je [https://dtdt.fablab.sk/w/index.php/Otto_-_riadiaci_program_v.4 na stránke (DT)<sup>2</sup>].


Na jeho ovládanie cez BlueTooth alebo USB potrebujeme na PC nejaký terminálový program, napríklad [https://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/latest.html Putty]. Downloadneme si inštalačku pre 64-bitové počítače a po nainštalovaní otvoríme program Putty. Po otvorení Putty treba zaškrtnúť "Serial", a nastaviť komunikačnú rýchlosť na 9600 a port (napr. COM3). Číslo portu zistíme tak, že sa pozrieme do "Device Manager-a" - v slovenskej verzii Windows sa volá "Správca zariadení". Tam pod nadpisom "Ports" po rozkliknutí nájdeme USB-Serial a zodpovedajúci port. Na obrázku je to COM4:
Na jeho ovládanie cez BlueTooth alebo USB potrebujeme na PC nejaký terminálový program, napríklad [https://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/latest.html Putty]. Downloadneme si inštalačku pre 64-bitové počítače a po nainštalovaní otvoríme program Putty. Po otvorení Putty treba zaškrtnúť "Serial", a nastaviť komunikačnú rýchlosť na 9600 a port (napr. COM3). Číslo portu zistíme tak, že sa pozrieme do "Device Manager-a" - v slovenskej verzii Windows sa volá "Správca zariadení". Tam pod nadpisom "Ports (COM & LPT)" po rozkliknutí nájdeme USB-Serial a zodpovedajúci port. Na obrázku je to COM4:


[[Image:usb-serial.png]]
[[Image:usb-serial.png]]

Verzia z 21:23, 11. december 2019

So Slávkou sa nám konečne podarilo vyriešiť všetky drobné prekážky a poskladať robota Otta:

Slavkin Otto.jpg

Program pre robota Otta aj so zapojením pinov a návodom k programu je na stránke (DT)2.

Na jeho ovládanie cez BlueTooth alebo USB potrebujeme na PC nejaký terminálový program, napríklad Putty. Downloadneme si inštalačku pre 64-bitové počítače a po nainštalovaní otvoríme program Putty. Po otvorení Putty treba zaškrtnúť "Serial", a nastaviť komunikačnú rýchlosť na 9600 a port (napr. COM3). Číslo portu zistíme tak, že sa pozrieme do "Device Manager-a" - v slovenskej verzii Windows sa volá "Správca zariadení". Tam pod nadpisom "Ports (COM & LPT)" po rozkliknutí nájdeme USB-Serial a zodpovedajúci port. Na obrázku je to COM4:

Usb-serial.png

Ak tam nie je, tak treba doinštalovať ovládače (na počítači s Windows 10, ktorý je na Internete by sa po zapojení Arduina do USB mali ovládače nainštalovať automaticky).

Mišo dokončil upgrade svojho MoKraRoSa na verziu 2:

Misov MoKraRoSa.jpg

Ďalšie dva krúžky naboli z dôvodu ???.